Öne Çıkan Yayın

Uyku Rutuni

Merhabalar Uzun zamandır herkesin sorduğu beklenen yazı uyku rutuni, Öncelikle burada yazacaklarım püf noktaları ve rutunin özeti nite...

24 Mayıs 2016 Salı

TÖPFER BEBEK MAMASI

Merhabalar,

Bir bebek için anne sütü elbetteki en kaçınılmaz en sağlıklı besin kaynağı.ancak anne sütünün mümkün olmadığı ya da yetmediği durumlarda imdadınıza Töpfer organik keçi sütlü devam sütü yetişiyor.

Doğumdan önce herşeyi araştırdığım gibi mama üstünede ihtisas yaptım sayılır. Piyasada bir çok mama var. Bu mamaları öncelikle tek tek araştırdım. Çağrı merkezleriyle görüştüm, içeriklerini kendi çapımda kontrol ettim. Öncelikle raf ömrü 36 ay olan mamaların tamamını eledik. Hiç bir mama benim malım kötü demiyor ama bir kaç şeyde kendini ele veriyor. Mesela içinde soya lesitini olan hiç bir mamayı tercih etmedim. Bildiğiniz gibi soya lesitini koruyucu bir madde ve soyaların çoğunda gdo var. Her ne kadar mama firmaları bizim soya lesitinimiz gdosuz desede insan Türkiyede yaşayınca hiç bir şeye güvenemiyor.

Gelelim Töpfer organik devam sütüne, bu süreçte sorduğum her soruyu cevapladılar. Sayısız mail attım, Türkiye distirbitörleri yetmedi Almanyaya attım. Her mailime yazılı belgeli cevaplar geldi. Bu kadar her soruya belge ile cvp verişleri hoşuma gitti. Sonra kullanıcı yorumlarını inceledim memnun olmayan yok gibiydi. tabi bunlar tamamen soyut sözlü güvencelerdi ve yetmezdi. Bir mamanın organik olabilmesi için organik sertifikalara sahip olması gerekirdi. Töpfer ökö bio ve sağlık bakanlığı organik sertifikasın sahip bir ürün.
İçeriğinin %95i organik hammaddelerden üretilmiş,
Bu mama hakkında elde ettiğim diğer bilgiler şöyle;
Süt Avustralyada ekolojik ortamda yetiştirilen Saanen cinsi keçilerden elde ediliyor. Keçilerin beslenmesininden sağımına herşey organik kurallara uygun yapılıyor. Keçi sütü inek sütüne göre daha kolay sindirilebilir. Özellikle orta zincirli yağ asidi içeriği fazla.  Daha düşük alfa s1 kazein oranı, buda daha düşük alerji riski demek. Daha yüksek nükleotit ve poliamin içeriği. Oligosakkarit oranının hem anne sütüne daha yakın olması hemde inek sütünden 5 kat fazla olması. İçeriğindeki laktoferrin sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Daha yüksek b1, b2 vitamini. Daha yüksek kalsiyum,fosfor, potasyum, selenyum içeriyor.

Gelelim uygulamaya, kağıt üstünde herşey güzel. Biz anne sütüne takviye olarak farklı bir organik mama ile başlamıştık. Fakat bu mama ile bebeğimiz kabız oldu. Gecenin bir köründe düştük eczanelerde Töpfer aramaya, çoğu eczanede yok yada bilmiyorlar. Bunun üzerine Hiperfarmayı(Türkiye Distiribitörü) aradım ve durumu anlattım. O akşam bana bölge mümessilleri aracılığıyla 1 paket töpfer 1 i ulaştırdılar. Açıkçası akşam saatinde böyle bir şey yapmaları direk beni firmaya ısındırdı. Devamında çok güzel sonuçlar aldık bebeğimizin hiç kabızlık problemi kalmadı.Gerek aylık kontrollerinde gerek  tetkiklerinde her oranı çok iyi çıktı. Hatta doktorumuz bile bu değerlere şaşırdı. Bbebğimiz tam alması gereken kiloları aldı. Tabi bu sürede gerek Almanya ofislerinden cevap veren,
Maria Ländle ve Türkiyedeki distirbitörün müdüresi Sinem Meteye bana bıkmadan yılmadan cevap verdikleri için çok teşekkür ederim.
Biz bu devam sütünden cook memnun kaldık. Şu sıra digger organic bakım ürünlerini inceliyorum.
Teşekkürler Töpfer...


Aşağıda Töpfer 1 in içeriğini gösteren tabloyu atıyorum. İncelemek isteyen bakabilir.

* Sadece organik tarımdan elde edilmiştir.


 EKLEME:
Son zamanlarda gıda dedektifi ve mühendisoğlu gibi instagram hesaplarında mama incelenmiş ve içinde maltodekstrin bir nevi mısır şurubu olduğu belirtilmiştir, bu ek bilgiyide gözönüne alın. Firmanında bu iletiye cevapları bulunmakta nette aratılınca çıkar.
  
Yorum Gönder