Öne Çıkan Yayın

Uyku Rutuni

Merhabalar Uzun zamandır herkesin sorduğu beklenen yazı uyku rutuni, Öncelikle burada yazacaklarım püf noktaları ve rutunin özeti nite...

25 Mayıs 2016 Çarşamba

Bebek ve Anne Bakım Kremleri

Merhaba,

Bebeklerimiz ve onların annelerinin cildleri bu hassas dönemlerde çok hassaslar. Piyasada binin üzerinde envayi çeşit kozmetik ve bakım ürünü var. Öncelikle krem, kozmetik almadan önce EWG skin deep sitesinden içeriğini kontrol etmeden hiç bir ürün almayın. Kullanılan kremlerin çoğunda cilde zarar veren kimyasallar mevcut. Bu site tüm kozmetik dünyasının kabul ettiği Amerika menşeeli bir site. Sitede 1den 10 a kadar puanlar veriliyor. Ürünlerin içeriklerine tek tek bakabiliyorsunuz. Fakat sadece Amerikada satılan ürünleri inceliyor(adamlar canının kıymetini biliyor)http://www.ewg.org/skindeep/   Puanlama ise şöyle 1-2 en düşük kimyasal içerik en iyi puan, 3-6 orta kimyasak içerik, 7-10 yüksek kimyasal içerik. her puanda kendi içeriğinde seviyelendiriliyor, bunlarda  none,limited,fair,good,robust diye ayrılıyor. Anlaşılabilecek dilde renkler yeşile döndükçe iyi kızardıkça kötü:)
Bu siteyi çok sonradan keşfettim .o zmana kadar aldığım çok ünlü Fransız bebek markası (piyasanın en iyi ürünü olarak gösterilen) ürünlerini bu sitede incelediğimde hayal kırıklığına uğramış ve hemen kullanımı kesmiştim. Bu kadar edebiyattan sonra gelelim asıl konuya, ürün önerme
Bizim bu sürede güvenerek kullandığımız marka Earth Mama Angel Baby. Göğüs ucu kreminden tutunda, bebek pişik kremine, şampuanına, losyonuna, yağına her şeyi dörtdörtlük. Tamamen organik sertifikalı bir ürün. Ben ürünleri Amerikadan gelen bir arkadaşım vaıtasıyla getirttim. Türkiyede ateş pahası. Burada 150 tl gibi bir ücretle satılan bazen indirimle 90 tl ye düşen bu ürünleri amerikadan 8-10 dolar civarı fiyatlarla satın aldım. Hepsini Amazon.comdan aldım. Eğer böyle bir imkanınız varsa hiçbir markaya bakmadan bu markanın tüm ürünlerini alabilirsiniz. İçerik tamamen bitkisel ve organik. EWG dende 1 en yüksek puanı almış.Tabi sürekli Amerikadan arkadaşımız gelmediği için kremler bitiyor. Bu sürede ne yapalım, ne bulalım diye uğraşırken yine imdadımıza Töpfer yetişti. Dermatestten very good notu almış.
Bu ürünlerininde özellikle buğday tozu ve yağını çokça kullandık. Töpfer bizi yine yanıltmadı.
İki üründe hiçbir koruyucu madde içermiyor, hiçbir kimyasal içeriği yok. Tamamen organik ve bitkisel içerikli. Gözü kapalı kullanabilirsiniz. 
 
 
 
Data:
Yorum Gönder